تبلیغات
وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ... - مطالب اسفند 1392
شهیدقاسم احمدی
بسمه تعالی

زندگی نامه ی شهید:

نام:قاسم احمدی
تولد: روستای بید زرد در 25 کیلومتری شهرستان گچساران،02/09/1352     

شهادت:مرداد ماه 1390، درگیری با گروهگ تروریستی پژاک

شهید قاسم احمدی در تاریخ 02/09/1352 در روستایی به نام بید زرد در 25 کیلومتری شهرستان گچساران چشم به جهان گشود . او فرزند چهارم یک خانواده ده نفره بود که از نظر امورات زندگی و معیشتی تقریبا از طبقه نسبتا متوسط جامعه به حساب می آمدند . شهید در سال 1374 به خدمت سربازی اعزام می شود تا وظیفه خود را نسبت به نظام اسلامی انجام دهد . و پس از اتمام خدمت مقدس سربازی در تاریخ 06/01/1376 تشکیل خانواده داد ، که ماحصل این ازدواج 2 فرزند دختر و پسر می باشد . شهید احمدی در سال 1377با آغاز خدمتش در پادگان آموزشی ولیعصر(عج) شهر آباده در استان فارس خود را وقف خدمت به اسلام نمود .  و فصلی جدید از زندگی پر برکتش را آغاز نمود،فصلی که پایانش در شهادت و عاقبت به خیریش قرار داشت.

خصوصیات اخلاقی و برجستگی های رفتاری:

از همان دوران کودکی بسیار آرام و با شرم و حیا بود . او در حیطه کاریش فردی با تعهد و وظیفه شناس بود و با جان و دل انجام وظیفه می کرد،عشق و ارادت او به پیامبراکرم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار علیهما السلام و شهدا کاملا پدیدار بود . او در طول خدمت خود در لباس سرباز امام زمان روحی فداه دارای تقدیر نامه و مقامهای قهرمانی زیادی بود و به عنوان فردی نمونه و متعهد شناخته می شد . و شاخص بودنش را با شهادتش به اثبات رساند.
شادی روح شهید قاسم احمدی و روح جمیع شهدا صلوات

ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در دوشنبه 19 اسفند 1392ساعــت02:02 ق.ظ تــوسط کرار | نظرات ()
طبقه بندی: مدافعان وطن،
برچسب ها: شهید، شهیدقاسم احمدی، شهید قاسم احمدی،
شهید حسن حسین پور
بسمه تعالی
خلاصه ای از زندگی نامه ی شهید حسن حسین پور:

شهید حسن حسین پور در بیستم اردیبهشت ماه سال 1361 در یک خانواده اصیل و مذهبی در شهر قزوین، به دنیا آمد. و تحت تربیت پدر و مادری مومن‌، متدین و ولایت مدار پرورش یافت‌. دوران کودکی او همزمان با سالهای جنگ بود.
او همیشه در مجالس عزاداری و کلاسهای مذهبی و قرآنی شرکت داشت. حسن در ادب ،خنده رو بودن ، صبوری و توکل به خدا،ادای فریضه نماز اول وقت، قرآن خواندن روزانه، عدم تعلق به دنیا،و مسائل مادی دنیا زبان زد بود.

پس از طی دوره متوسطه و اخذ دیپلم در رشته ی علوم انسانی با شوق فراوان وارد سپاه شد و لباس مقدس سپاه به تن کرد. عاشق امام خامنه ای و انقلاب و اسلام بود. در بدو ورود به سپاه در یگان مخصوص چندین سال آموزش های سخت و طاقت فرسا را با موفقیت پشت سر گذاشت این آموزش ها او را به تکاوری شجاع و نترس تبدیل کرده بود. در چندین عملیات، مثل عملیات پاكسازی سیستان و بلوچستان و عملیات شمال غرب کشور شرکت کرد.

وی درفروردین سال 89 ازدواج کرد، وی در تاریخ  13 / 6 / 90 طی درگیری با گروهك فاسد پژاك در منطقه ی سردشت به درج رفیع شهادت نائل گردید.

پیکر پاک شهید در گلزار شهدای امامزاده حسین علیه السلام شهر قزوین به خاك سپرده شد.

شادی روح آسمانی شهید حسین پور صلواتادامه مــطلب
+نوشته شـــده در دوشنبه 12 اسفند 1392ساعــت02:25 ق.ظ تــوسط کرار | نظرات ()
طبقه بندی: مدافعان وطن،
برچسب ها: شهید، شهید حسین پور، شهیدحسینپور، شهید حسن حسینپور، شهید حسن حسین پور،
سردارشهید عباسعلی جان نثاری

بسمه تعالی


 ( زندگینامه سردار شهید عباسعلی جان نثاری به روایت خود شهید)


       اینجانب عباسعلی جان نثاری هستم متولد خرداد ماه 1345 ساکن شهر اصفهان که در خانواده مذهبی با وضعیت اقتصادی ضعیف بزرگ شدم. پدرم دارای شغل آزاد و مادرم خانه دار و دارای یک برادر و دو خواهر می باشم. در مقطع راهنمائی تحصیل می کردم که در سال 1360 احساس کردم دیگر در مدرسه جایی ندارم و وظیفه ای مهم تر از تحصیل بر عهده من و دیگر جوانان گذاشته شده و آن هم دفاع از کشور و بیرون راندن متجاوزین از سرزمینهای ایران اسلامی است. لذا در ماههای پایانی سال تحصیلی کلاس را رها کرده و با دشواری زیاد جهت اعزام به بسیج مراجعه کردم و عازم جبهه های حق علیه باطل گردیدم.

گوشه ای از فعالیت های شهید:

شهید عباسعلی جان نثاری فرمانده ی شجاع و مخلص گروه توپخانه موشکی وپدافند هوایی15خرداد بودند،
و در عملیات های والفجر مقدماتی،بدر،خیبر،بیت المقدس، والفجر1،کربلای4 ،کربلای 5 ،کربلای 7 ،نصر5 ، نصر7حضور مستمر و تاثیر گذاری داشتند.

وی در سال 1385 به عنوان فرمانده گروه توپخانه موشکی و پدافند هوایی 15 خرداد منصوب گردید، و به اعطای درجه سرتیپ دومی از طرف فرمانده معظم کل قوا در سال 1388 مفتخر گردید. سرانجام در تاریخ 16/06/1390 پس از سی سال خدمت صادقانه در منطقه عملیاتی قرارگاه حمزه سیدالشهدا در ارتفاعات جاسوسان،منطقه سردشت،طی مبارزه با گروهک فاسد ومحارب پژاک،بر اثر اصابت گلوله مستقیم دشمن به پیشانی وی به درجه رفیع شهادت نائل گردید .ایشان در گلستان شهدای اصفهان در کنار قبور شهیدان خرازی و کاظمی و استاد خود شهید قاضی به خاک سپرده شدند.

ادامه مــطلب
+نوشته شـــده در جمعه 2 اسفند 1392ساعــت11:50 ب.ظ تــوسط کرار | نظرات ()
طبقه بندی: مدافعان وطن،
برچسب ها: شهید، عباسعلی جان نثاری، شهید عباسعلی جان نثاری،